Uroda

Wrastające paznokcie – dokuczliwy problem na stopach

Ból i duży dyskomfort  podczas chodzenia to uczucia, które towarzyszą wrastaniu paznokci. Przyczyny tego schorzenia są różne, a jego objawy bywają bardzo uciążliwe. Na szczęście istnieją szybkie i skuteczne sposoby na pozbycie się problemu z wrastającymi paznokciami.

 

Wrastające paznokcie – przyczyny i objawy

Gdy podczas nacisku na palce u stopy odczuwalny jest silny ból, a w okolicy paznokcia pojawiają się zmiany skórne, to może to oznaczać wrastające paznokcie. W przypadku tej dolegliwości objawy, które towarzyszą bólowi, to krwawienie, ropienie oraz narastanie skóry w okolicach paznokcia, który wrasta w palec. Nie należy lekceważyć tego typu objawów, ponieważ mogą one doprowadzić do bardzo poważnego stanu zapalnego. Przerwanie warstwy naskórka spowoduje nie tylko ból, ale może przyczynić się rozwoju zakażenia. Wrastające paznokcie mogą pojawić się:

– w przypadku źle dobranych butów

– gdy niewłaściwie obcina się paznokcie

– w przypadku grzybicy stóp i paznokci

 

Wrastające paznokcie mogą też stanowić problem osób, którym nadmiernie pocą się stopy. Niestety jest to też problem natury genetycznej, dlatego jeśli najbliżsi członkowie rodziny cierpieli na tę przypadłość, to prawdopodobieństwo pojawienia się objawów będzie większe.

 

Jak wyleczyć wrastające paznokcie?

Wrastaniu paznokci można zapobiec odpowiednio dobierając obuwie czy zapewniając stopom właściwą higienę. Gdy jednak zauważy się wrastanie paznokci, to warto od razu sięgnąć po sprawdzone metody, które skutecznie usuną problem. Wśród polecanych sposobów na walkę w tą bolesną dolegliwością znajdują się specjalne zestawy, których zadaniem jest uśmierzenie bólu, leczenie schorzenia oraz zapobieganie jego nawrotom. W zestawie znajduje się spray, który chłodzi skórę, przynosząc ulgę w bólu. Wrastanie paznokci leczy się przy pomocy specjalnej klamry, której celem jest nadanie odpowiedniego kształtu oraz zadbanie o to, by paznokieć rósł pod odpowiednim kątem, nie uszkadzając skóry. Jeśli stan zapalny paznokcia rozwinie się, to należy udać się do lekarza. Narastająca skóra i zbierająca się w okolicy wrastającego paznokcia ropa może nie tylko powodować duży ból i dyskomfort podczas chodzenia, ale też doprowadzić do rozwoju poważnego zakażenia.