Uroda

Serum do twarzy – jak działa i które wybrać dla siebie?

Kobiety dbające o swój wygląd mają obecnie do wyboru całe mnóstwo kosmetyków. Wśród nich znajduje się serum do twarzy, w tym między innymi serum z witaminą C. Dzisiaj jest to jeden z bardziej pożądanych preparatów kosmetycznych, który ma cudownie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Czy po serum do twarzy faktycznie warto sięgnąć?

Czym jest serum do twarzy?

Mianem serum do twarzy określa się te kosmetyki, których cechą charakterystyczną jest zawartość silnie skoncentrowanych substancji, które są biologicznie czynne. To właśnie dlatego dla uzyskania efektu obiecywanego przez producenta wystarczy jedynie niewielka ilość kosmetyku. Dobre serum do twarzy cechuje się wysoką skutecznością. Pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej niż większość innych dostępnych na rynku preparatów.

Jakie składniki może zawierać serum do twarzy?

W sprzedaży znaleźć można różne kosmetyki tego rodzaju. Poszczególne sera mają zupełnie inny skład.

Najczęściej producenci sięgają po:

  • zimnotłoczone oleje;
  • ekstrakty roślinne;
  • witaminę C.

To jedynie niewielki przykład tego, co znaleźć można w serum do twarzy.

Serum z witaminą C – dla kogo jest odpowiednie?

Przede wszystkim trzeba jasno zaznaczyć, że serum z witaminą C jest kosmetykiem odpowiednim dla kobiet w każdym wieku. Sięgać mogą po nie zarówno dwudziestolatki, jak i panie dojrzałe, których głównym problemem są pojawiające się zmarszczki.

Kosmetyk ten:

  • rozświetla skórę;
  • zmniejsza przebarwienia;
  • spłyca zmarszczki;
  • zapewnia skuteczną ochronę przed starzeniem się skóry.

Witamina C zawarta w serum sprawia, że koloryt skóry poprawia się niemalże natychmiast po nałożeniu preparatu. Serum z witaminą C doskonale radzi sobie z przebarwieniami będącymi zarówno konsekwencją nieodpowiedzialnego opalania, jak i tymi, które są efektem zmian trądzikowych. Wystarczy miesiąc kuracji, aby zauważyć wyraźną poprawę. Witamina C, która znajduje się w serum sprawia, że synteza kolagenu zostaje nasilona. Tym samym serum pomaga w walce z tymi zmarszczkami, które już są na skórze obecnie. Spłyca je, sprawiając, że skóra znowu zaczyna wyglądać młodziej.

Jak należy stosować serum?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na serum z witaminą C czy innym aktywnym składnikiem, należy pamiętać, że stosowanie tego kosmetyku wymaga przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Można to zrobić letnią wodą z dodatkiem delikatnego żelu myjącego bądź zastosować płyn micelarny dobrany do potrzeb cery. Następnie skóra powinna zostać stonizowana. W tym celu trzeba zastosować odpowiedni tonik. Serum nakładamy po zastosowaniu toniku na jeszcze lekko wilgotną skórę. Kiedy się wchłonie, należy nanieść na twarz krem nawilżający.

Serum to kosmetyk, który bez wątpienia warto włączyć do pielęgnacji skóry twarzy. Zawiera szereg silnie skoncentrowanych substancji aktywnych, co sprawia, że szybko daje oczekiwany efekt. Szeroki wybór kosmetyków tego rodzaju sprawia, że każda kobieta znajdzie serum dla siebie odpowiednie.