Lifestyle Uroda

Różne oblicza stylu boho

Pióra, koronki i frędzle to elementy nierozerwalnie związane ze stylem boho. Jest dziewczęcy, zwiewny, kolorowy i zabawny. Jak mogłoby być inaczej skoro boho, to skrót od bohema, co oznacza cyganerię artystyczną. Ten styl wdziera się w wiele aspektów naszego życia. Bardzo widoczny jest m.in. w modzie.

Koronkowa bluzka i glany – współczesne boho

Boho nie lubi szablonów, tu nic nie jest zabronione. Koronkowa góra w połączeniu ze zwiewną spódnicą maxi, a do tego ciężkie kowbojki, a może nawet glany? Czemu nie? Koszula, poszarpane jeansy w połączeniu ze szpilkami kipiącymi elegancją? Śmiało! W ubiorach gwiazd Hollywood widać połączenie stylu hippie, glamour, vintage i właśnie czystego boho. Nie bój się eksperymentować. Tu elementy pozornie do siebie nie pasujące tworzą najlepsze stylizacje.

Filary stylu boho

Współcześnie boho to połączenie wielu różnych nurtów, ale jako oddzielny styl ma też swoje reguły. Po pierwsze ma być zwiewnie. Spódnice i sukienki przy każdym podmuchu wiatru pięknie falują. Nurt boho to też kolory, a nic w naturze nie prezentuje większej gamy kolorów niż kwiaty. Z tego względu elementy roślinne są jednymi z najpopularniejszych wzorów, ale zaraz za nimi ustawiają się akcenty zwierzęce, także popularna kiedyś panterka dziś znów nie przyniesie nam wstydu. Artyzm kojarzy się też z klimatami etnicznymi i naturą. Ubrania wykonywane są z neutralnych tkanin. Bardzo cenione są tu ręcznie robione części garderoby. Nie spotkamy tu sztucznych, nienaturalnych materiałów, czy kolorów. To, co jest barwne w boho, jest też bogate kolorystycznie w naturze. Biała, koronkowa bluzka z doczepionymi u dołu frędzlami, wykonana z kordonka bawełnianego i do tego żywe kwiaty wpięte we włosy… Esencja boho.

Dodatki w stylu boho

Styl boho kocha dodatki, o ile tylko wykonane są z naturalnych materiałów. Drewniana biżuteria pod postacią kolczyków, bransoletek, czy nawet w oprawkach okularów. Zestawienia koralików, piórek i kamyczków w każdym wydaniu. To wszystko jak najbardziej jest pożądane w stylizacji boho. Nie bój się też większych akcentów. Duże, workowate torby wykonane z bawełny lub udziergane własnoręcznie ze sznurka bawełnianego. Chusty, chusteczki, apaszki, którymi możemy ozdobić fryzurę, przewiązać się w pasie, czy upiąć do wspomnianej wyżej torebki. Nie zapominajmy też o wyglądzie naszej głowy. Styl boho, to naturalność, więc lekki bałagan we włosach, naturalne fale są jak najbardziej na miejscu. Kolejny, mocny akcent stylizacji może stanowić kapelusz z dużym rondem. W magazynach modowych możemy zobaczyć te letnie słomkowe, jak i pełne, najczęściej ciemne kapelusze wykonane np. z filcowanej wełny.

Swoboda stylu boho

Większość części garderoby w stylu boho jest luźna. Raczej nie spotkamy tu niewygodnych, opinających ciało ubrań. Z drobnymi modyfikacjami ta sama stylizacja będzie odpowiednia zarówno na co dzień, do pracy, czy na spacer, jak i na bardziej oficjalne uroczystości. Swobodę w nurcie boho zapewniają też materiały. Wszystkie są naturalne, a więc przyjazne naszemu ciało. Koronkowa bluzka, bawełniany kardigan, czy jeansowe szorty to ubrania w których nasza skóra będzie swobodnie oddychać, a my będziemy czuć się świeżo i komfortowo.

Boho to nie tylko modowy hołd dla natury, ale też duża możliwość wyrażenia siebie. W przeciwieństwie do innych stylów, tu często więcej znaczy lepiej. Nie bój się dużej ilości dodatków. Husty, duża ilość biżuterii z naturalnych półfabrykatów, kilka warstw ubrania, czy duża torba, która rozmiarami zbliża się do bagażowej… Te elementy spokojnie mogą się pojawić w stylizacji w klimacie boho.