wioslarz-do-cwiczen
Dom

Jak wybrać urządzenie do ćwiczenia?

Sporym dylematem na pewno może być dla nas w dzisiejszych czasach wybór konkretnych rozwiązań treningowych. Optymalną opcją może się jednak okazać wioślarz do ćwiczeń. Angażujemy tu dużo mięśni i wcale nie jest od razu wymagana spora siła, aby rozpocząć trening.

Czy wioślarz do ćwiczeń wymaga dużej siły?

Jeżeli chodzi o ćwiczenia z wykorzystaniem takich produktów i siłę potrzebną do zrealizowania treningu, to jest to kwestia w zasadzie dyskusyjna. Musimy sobie przede wszystkim uświadomić to, jakie konkretnie mamy możliwości jako osoby trenujące. Na pewno szybciej sobie poradzą z treningiem ci z nas, którzy mają już doświadczenie z ćwiczeniami fizycznymi albo nawet z bieganiem. Z drugiej strony też, jeżeli jesteśmy pod opieką jakiegoś doświadczonego trenera, to nie musimy się obawiać o skuteczność i rozpoczęcie takiego treningu. Początkowo nawet nie będzie wymagana jakaś duża siła, bo wystarczy tylko odpowiednio ustawić urządzenie i można rozpocząć spokojny trening. Dopiero wtedy, gdy już nieco się sprawdzimy w ćwiczeniach i rozwiniemy trochę mięśnie, będziemy mogli zintensyfikować wysiłek. Przede wszystkim jednak trzeba sobie uzmysłowić, że jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy poprawić kondycję, ale nie tylko. To dobra opcja w przypadku rozbudowy mięśni, ponieważ podczas ćwiczeń będziemy angażować aż 84% z nich. Jest to w porównaniu do innych urządzeń rzeczywiście bardzo dużo. Wystarczy zresztą popatrzeć na wioślarzy. Używają przecież cały czas nóg i rąk, a wysiłek jest tutaj całkiem spory.

Czy w domu również możemy wiosłować?

Oczywiście w dzisiejszych czasach w kontekście pandemii coraz częściej zastanawiamy się również nad tym, czy możemy w domu realizować trening, tak samo skutecznie, jak na siłowni. Oczywiście mamy taką możliwość, chociaż musimy dysponować pewną przestrzenią. Jeżeli chodzi o produkty takie jak wioślarz do ćwiczeń to wymagane tu będą jakieś 2 m kwadratowe, co nie jest znowu tak dużo. Oczywiście trzeba też dopasować model do swoich potrzeb. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą modele wodne. Ich skuteczność jest gwarantowana właśnie przez zastosowaną technologię. Chodzi o pojemnik wody i wiosła znajdujące się wewnątrz. Opór, który będzie stawiać woda, jest rzeczywiście spory i możemy sobie zagwarantować bardzo intensywny no i długi trening. Poza tym wioślarz do ćwiczeń wcale nie jest jakoś kosztowny, a niejednokrotnie można się natknąć na bardzo opłacalne promocje.