Lifestyle Rodzina Uroda

Jak przygotować się na uroczystą galę?

Uroczyste gale to niezwykle wystawne przyjęcia. Wszystko na nich kipi luksusem, pięknem i wieczną młodością. Jak przygotować się na takie wyjście, by w blasku fleszy nie ujawniły się nasze niedoskonałości?

Dobry sen to nie koniecznie oznaka lenistwa

Przed ważnym wydarzeniem absolutnie powinno unikać się zarywania nocy. Odpowiednia regeneracja ma niebagatelne znaczenie dla naszego wyglądu. Zmęczona nie tylko masz podkrążone oczy, ale też stoisz dużo bardziej niedbale i wolniej kojarzysz fakty. Z tego prozaicznego powodu innym uczestnikom przyjęcia możesz wydać się mniej atrakcyjna. Poza tym, co to za przyjemność, zjawić się na wyjątkowym wydarzeniu, kiedy jedyne o czym marzysz to puszka energetyka, a jeszcze lepiej cisza i ciepłe, stare skarpetki.

Kąpiel z masażem rozświetli skórę

W dniu ważnej imprezy warto się trochę porozpieszczać. Poza oczywistą przyjemnością zyskamy też piękniejszą skórę. Delikatne pobudzenie receptorów w skórze za pomocą szczotki, czy bańki chińskiej sprawi, że dopłynie do niej więcej krwi i składników odżywczych. Nasze ciało wyda się jędrniejsze i lepiej nawodnione. W tak rozgrzaną skórę lepiej wchłaniają się też wszelkiego rodzaju preparaty nawilżające, a co za tym idzie wygląda ona promienniej i młodziej.

Szlafrok damski zamienisz dopiero na sukienkę.

No może jeszcze w między czasie weźmiesz wspomniany wcześniej prysznic. Szlafrok damski noszony przez kilka godzin przed ważnym wystąpieniem to trik znany wszystkim gwiazdom i modelkom. Nic tak nie psuje wyglądu pięknych nóg w cudownej sukience jak… Odcisk szwu spodni na łydce. Nie martw się. Ślady po szwach, szkarpetkach, czy gumce do włosów z przyzwyczajenia noszonej na nadgarstku to nie tylko Twój problem. Spotyka on wszystkich, ale niektórzy potrafią sobie z nim lepiej poradzić. Ślady te wynikają z chwilowego zaburzenia przepływu limfy i nawodnienia tkanek w tej okolicy. Zwyczajnie, taki klin skarpetki, działa jak delikatna opaska uciskowa, która niby pozwala na transport płynów, więc nie mamy uczucia drętwienia, czy zmiany kolory dalszych części ciała przez odcięcie dopływu krwi, ale z drugiej strony częściowo go ogranicza. I niestety to wystarcza, by zniweczyć nasze wcześniejsze zabiegi, typu solarium, czy depilacja. Na szczęście jest na to sposób – szlafrok damski. Jego luźny krój nie spowoduje nieciekawie wyglądających śladów na Twoim ciele. Jedynym wymogiem jest to, by sam szlafrok był miękki w dotyku. Coś co będzie wykonane z materiału podobnego do ręcznika, pozostawi malutkie kropeczki na skórze. Za to nie ma przeszkód, by opatulić się zimą w cieplutki szlafrok i spędzić w nim cały dzień z kubkiem gorącej czekolady, o ile tylko nie mamy tendencji do przebarwień na zębach. No właśnie… Zęby.

Zadbaj o hollywoodzki uśmiech.

Żaden, nawet najpiękniejszy i najlepszy makijaż nie pomoże jeżeli nie będziemy mieli jak olśniewającego uśmiechu. Choć nie każda z nas została obdarzona naturalnie białym kolorem zębów, to możemy sobie troszkę pomóc. O odpowiedniej higienie chyba nikomu nie trzeba przypominać, ale równie ważny może okazać się na jadłospis przed imprezą. W przypadku, gdy mamy problemy z przebarwieniami może okazać się, że nawet najlepsza pasta nas nie uratuje na ostatnią chwilę. Warto ograniczyć produkty nasilające problem. Jeżeli jesteś fanką kawy nie musisz z niej od razu rezygnować, ale może warto odpuścić sobie spożycie żółtego sera, czerwonego wina, czy picie herbaty dzbankami. Kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami śnieżnobiałych zębów koniecznie podkreślmy je mocnym kolorem szminki. I w drugą stronę. Kiedy nasze starania nie przynoszą oczekiwanych efektów, to oczywiście nie oznacza, że mamy się nie uśmiechać, ale możemy ściągnąć uwagę na inną część naszej twarzy.