Dom Rodzina

Jak nie oszaleć w te urodziny — co zrobić, żeby impreza urodzinowa odbyła się bez nawału pracy?

Dla większości z nas urodziny nie kojarzą się dobrze – to przede wszystkim dużo pracy, wielogodzinne przygotowania, sprzątanie i bogate menu, które sprosta oczekiwaniom wszystkich zaproszonych. Jednak wcale nie musi tak być. Catering imprezowy zdecydowanie ułatwi przyjęcie organizowane w domu.

Organizacja imprezy urodzinowej – jak mieć wszystko pod kontrolą?

Przygotowanie imprezy urodzinowej w domu wymaga sporych nakładów pracy, co oczywiście wiąże się z ogromną satysfakcją. Jednak po dniu, w którym odbywa się impreza, solenizant potrzebuje dnia albo dwóch urlopu. Czy to nasza wina, że nie potrafimy tego wszystkiego dobrze zorganizować? Nie ma w tym niczyjej winy, dlatego wystarczy zmienić nieco sposób postrzegania urodzin i przygotowania do nich. Luz, catering imprezowy, niezobowiązujące menu, ciekawe zabawy, a do tego ulubiona muzyka i kolorowe drinki – urodziny mogą być znakomite i to bez przemęczenia.

Urodziny organizowane w domu wcale nie znaczą wielu godzin spędzonych w kuchni na przygotowaniu jedzenia. Zamiast tego wystarczy zamówić catering imprezowy. Firma dostarczy pyszne i kolorowe przekąski, dania na ciepło oraz zimno, a do tego smakowite desery. Próbowanie podanych propozycji przypadnie do gustu każdemu gościowi, a solenizanta wprawi w doskonały humor.

Goście lubią rozrywkę, dlatego warto zadbać o ciekawe gry i zabawy, skoczną muzykę i kolorowe koktajle, które urozmaicą pyszne jedzenie. Jeśli urodziny są organizowane latem, warto przenieść część imprezy na podwórko.

A może jednak w restauracji?

Impreza urodzinowa w restauracji to doskonały pomysł dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca, a mogą pochwalić się liczną rodziną czy sporym gronem znajomych. Catering imprezowy nie jest dłużej potrzebny, gdyż całe jedzenie zostaje przygotowywane i serwowane na miejscu. To oszczędność czasu, ale i więcej wydatków. Brak sprzątania zarówno przed urodzinami, jak i po to kolejna zaleta. W lokalu panuje jednak zupełnie inna atmosfera niż w domu, goście nie mogą swobodnie chodzić, śmiać się i żartować, nie można wybrać muzyki, a dzieci zaczynają dokazywać już po kilkunastu minutach.

Nie ma jednej zasady, jak zorganizować urodziny, gdyż każdy przypadek należy potraktować indywidualnie.