Dom

Czy lampy z abażurami nadają się do przedpokoju?

Przedpokój jest dość specyficznym pomieszczeniem. Z jednej strony to miejsce, w którym każdy domownik każdego dnia spędza pewną ilość czasu, z drugiej natomiast, traktowane jest jak wnętrze drugiej kategorii. Dekorując i urządzając dom, domownicy  zazwyczaj skupiają się na takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka, czy salon, wierząc, iż to tam spędza się najwięcej czasu. Natomiast korytarze, jak również przedpokój traktowane są przede wszystkim jako pomieszczenia funkcjonalne.

Na co zwrócić uwagę podczas aranżowania przedpokoju?

Rzadko zdarza się, iż ktoś chwali się jasnym i przestronnym korytarzem. Niestety zazwyczaj są to wnętrza ciasne i pozbawione okien. Na szczęście ratunek przed ciemnością w przedpokoju oferuje niemal każdy sklep z oświetleniem.  Do najbardziej popularnych rozwiązań zaliczane są lampy wiszące. Najlepiej wybrać taką, która cechuje się regulowaną długością — wtedy nie będzie ona przeszkadzać nawet najwyższym członkom rodziny. W przypadku gdy przedpokój ma większą powierzchnię, można postawić na lampę stojącą. Kiedyś popularne były również niewielkie stoliczki, na których poza stacjonarnego telefonu, znajdowała się niewielka lampa stołowa. Jednak z wiadomych względów jest to dość rzadko stosowane rozwiązanie. Natomiast jeśli w przedpokoju znajduje się szafka stojąca lub komoda na buty, można bez obaw ozdobić ją dodatkową lampką tego typu – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, wystarczy tylko odwiedzić stacjonarny lub internetowy sklep z oświetleniem.

Sklep z oświetleniem – czy lampy z abażurem nadają się do przedpokoju?

W przypadku lamp z abażurem do przedpokoju, na rynku dostępny jest szeroki wybór kolorów i wzorów. Tak więc nie ma problemu z dopasowaniem lampy do wystroju całego wnętrza. Lampy z kloszem w przedpokoju niejednokrotnie występują w postaci „rodzin”, co oznacza, iż do lampy wiszącej można dobrać odpowiednią lampę stojącą czy kinkiet. Taki zestaw doskonale komponuje się we wnętrzu, jakim jest przedpokój. Warto dodać, iż główną zaletą lamp z abażurem jest klimatyczne światło bazujące na delikatnym przytłumieniu. Gdy celem jest stworzenie z przedpokoju uroczego pensjonatu, to warto postawić właśnie na taką lampę. Niestety ma ona pewne wady, a mianowicie abażury stosunkowo łatwo się kurzą. W związku z tym to rozwiązanie nie jest zalecane dla rodziny, w której jest alergik, lub gdy korytarz jest dość wysoki – mogą wystąpić trudności przy odkurzaniu.