Dom Lifestyle

Relaksująca kąpiel w pięciu krokach

Po ciężkim tygodniu pracy, gdzie musieliśmy stawić czoło wielu trudnym sytuacjom w pracy i do tego wypełniać obowiązki domowe, należy nam się relaks. Nie musimy od razu rezerwować weekendu w spa, czy umawiać się na jakieś zabiegi kosmetyczne, chociaż to również jest dobra opcja.

Aby wykraść odrobinę odprężenia w sobotni wieczór, wystarczy pójść do swojej własnej łazienki i zaszyć się w niej na dłuższą chwilę. Relaksująca kąpiel to coś, co pozwoli odpocząć, zebrać myśli wyciszyć się. Leżenie w ciepłej wodzie dobrze działa również na nasz organizm, wyrównuje ciśnienie krwi, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia perystaltykę jelit i reguluje poziom wody w organizmie. W zależności od tego, jakich kosmetyków użyjemy, możemy również zadziałać nawilżająco na skórę.

Jak zrobić idealną kąpiel?

Zapach – w drogeriach bez problemu dostaniemy wspaniale pachnące płyny do kąpieli, sole i olejki. Wystarczy wybrać swój ulubiony i dodać do wody w wannie. Aby wzmocnić efekt, możemy zapalić jeszcze świece o podobnej nucie zapachowej. Należy pamiętać, aby świece postawić w bezpiecznym miejscu, tak aby nic się od nich nie zapaliło.

Woda – woda nie powinna być ani za zimna, ani za ciepła. Zbyt chłodna woda zepnie mięśnie, a my leżąc w niej bez ruchu możemy się zaziębić. Zbyt gorąca podniesie ciśnienie krwi i po zakończeniu kąpieli będziemy bardziej zmęczeni niż przed. Najlepiej, jeżeli woda będzie miała około 38 stopni, ewentualnie jeżeli po pewnym czasie wystygnie, możemy sobie dolać trochę ciepłej.

Muzyka – teoretycznie najbardziej relaksująca jest muzyka orientalna, jednak jeżeli jej nie lubimy, nie zmuszajmy się do jej słuchania. Możemy włączyć sobie swoje ulubione piosenki. Najlepiej byłoby, gdybyśmy przygotowali sobie playlistę wcześniej tak, aby w trakcie kąpieli nie dotykać żadnych urządzeń, tylko skupić się na odpoczynku.

Ręczniki kąpielowe – teoretycznie używamy ich już po kąpieli, jednak żeby nie zniszczyć efektu naszego odpoczynku, ręczniki kąpielowe powinny być przyjemne w dotyku, ciepłe i odpowiednio duże. Najlepiej w takich momentach używać ręczników bambusowych o wysokiej gramaturze. Zanim wejdziemy do wody, możemy położyć je na grzejniku. Otulenie się po wyjściu z wody takim ugrzanym ręcznikiem będzie bardzo przyjemne i przedłuży relaks. Ręczniki kąpielowe można wykorzystać jako podpórkę pod głowę, jeżeli nie mamy odpowiednio wyprofilowanej wanny.

Światło – w niektórych łazienkach specjalnie zamontowane są wokół sufitu czy w innych wybranych miejscach ledy, których światło ma przyjemną, ciepłą barwę. Łagodne światło stwarza spokojną, relaksującą atmosferę. Jeżeli w naszej łazience nie ma specjalnych punktów świetlnych, możemy postawić małą lampkę lub zapalić świece – efekt będzie podobny.