Dom

Jakie są niezbędne akcesoria do przyczep kempingowych?

Przyczepy kempingowe oraz biwaki zyskują coraz bardziej na popularności. Sprawdź, w jakie akcesoria do przyczep kempingowych trzeba się zaopatrzyć, aby ułatwić sobie funkcjonowanie w terenie, a także umilić czas.

Wybierając się w teren z przyczepą kempingową lub kamperem warto wyposażyć się w podstawowe akcesoria do przyczep kempingowych dedykowane do tego typu wyjazdów. Wybierając je, warto dobrze przemyśleć ich walory funkcjonalne, gdyż ilość miejsca w przyczepie jest zazwyczaj mocno ograniczona, więc warto zminimalizować ilość zabieranych rzeczy do niezbędnego minimum. Podstawą są elementy wyposażenia kuchni. W tym celu najpraktyczniejsze będzie wyposażenie się w kuchenkę zasilaną z butli gazowej, na którą większość przyczep ma specjalne miejsce. Można jednak wyposażyć się w dedykowany do przyczep kempingowych zestaw solarny, który pozwoli na zabranie ze sobą kuchenki elektrycznej i czajnika. Ze względu na mnogość używanej na co dzień elektroniki, warto jednak bazować na sprawdzonym rozwiązaniu, jakim jest butla z gazem, a wyposażenie, jakim jest zestaw solarny pozostawić do zasilania laptopa, telefonu lub innego sprzętu elektronicznego. Ponadto tego typu zestawy solarne, to świetne akcesoria do przyczep kempingowych, gdyż pozwalają na zasilanie oświetlenia.

Oświetlenie do przyczep kempingowych

Nieodzownym elementem wyposażenia przyczep kempingowych jest źródło światła. Warto mieć przy sobie podręczną latarkę, ale wyposażenie przyczepy w odpowiednie lampy też jest wskazane. Ze względu na to, że akcesoria do przyczep powinny być energooszczędne, należy bazować na nowoczesnych lampach LED, które zużywają nawet pięciokrotnie mniej energii niż klasyczne żarówki, co w terenie może okazać się bardzo pomocne, gdy nie będzie dostępu do sieci energetycznej. Energooszczędne lampy LED w połączeniu z panelami solarnymi zapewnią stałe źródło światła.

Agregat prądotwórczy, jako akcesorium do przyczepy kempingowej

Panele solarne nie zawsze będą w stanie zasilić akumulator przyczepy w stu procentach. W takich sytuacjach warto mieć ze sobą agregat prądotwórczy zasilany tradycyjną benzyną lub ropą. Na rynku dostępne są różne wersje agregatów, z których wiele jest dostosowana do rozwiązań, takich jak właśnie użytkowanie w przyczepie kempingowej. Wybierając odpowiedni agregat lub zestaw fotowoltaiczny należy zwrócić uwagę na to, czy będą one w stanie zapewnić odpowiednio wysokie napięcie do posiadanych urządzeń elektrycznych, a także uwzględnić dobową produkcję energii.

W przypadku podróżowania w chłodne miesiące warto także wyposażyć się w ogrzewanie do przyczepy. Zaopatrując się w grzejniki, należy szukać wśród modeli dedykowanych do przyczep kempingowych i mobilnych rozwiązań, gdyż powinny one być poręczne i energooszczędne. Na rynku dostępne są różne grzejniki tego typu. Przy zakupie należy sprawdzić, jakie posiadają napięcie znamionowe, gdyż to jest bardzo istotne. W przypadku braku posiadania dobrego agregatu warto rozważyć zakup grzejnika na gaz. Należy też zwrócić uwagę na to, jaką moc grzewczą posiada. Zazwyczaj wystarczy od 500 do 1000W.