Uroda

Jak zregenerować przesuszone usta?

Spierzchnięte, nadwrażliwe, pękające usta, to częsty problem w okresie jesienno-zimowym. Odpowiednio dobrana domowa pielęgnacja oraz specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej pomogą raz na zawsze uporać się z tym problemem.

Co możesz robić sama w domu?

Po pierwsze wykonuj peeling ust dwa razy w tygodniu, aby usunąć stary spierzchnięty naskórek i przywrócić wargom gładkość. Peeling możesz wykonać zmoczoną pod bieżącą wodą miękką szczoteczką do zębów lub kupić delikatny peeling do ust w aptece, lub drogerii. Po drugie co najmniej raz w tygodniu nakładaj na usta nawilżającą maskę- możesz sięgnąć po gotowe preparaty lub zastosować naturalne środki, takie jak kojący i nawilżający płynny miód, rozmoczone płatki owsiane lub papkę z siemienia lnianego. Po trzecie stosuj balsamy ochronne i pomadki do ust, najlepiej takie z filtrem UV. Pomadkę ochronną miej zawsze przy sobie- noś ją na co dzień w torebce lub w kieszeni i sięgaj po ten zbawienny dla ust preparat, kiedy tylko poczujesz, że delikatna skóra ust zaczyna się wysuszać. Taki balsam lub pomadkę możesz stosować nawet kilkanaście razy dziennie.

Z pomocą przychodzą też profesjonalne zabiegi, które oferują gabinety medycyny estetycznej. Spektakularne efekty odczujesz po wykonaniu zabiegu o nazwie refreshing ust. Polega on na podaniu do ust za pomocą zastrzyku, niewielkich ilości preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Nie obawiaj się nadmiernego powiększenia ust, nie grozi Ci ono po tym zabiegu, ponieważ ilość podanego preparatu jest bardzo mała. Efekty są spektakularne- usta są lepiej nawilżone, napięte i znacznie jędrniejsze przez kilka następnych miesięcy. Zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie.