Uroda

Cellulit – co jeść, a czego nie jeść

Cellulit to poważna choroba XXI wieku, która dotyka aż 8 na 10 kobiet. Jego główną przyczyną jest niewłaściwa dieta. Każda kobieta chciałaby poczuć się dobrze we własnym ciele, chwalić się piękną sylwetką, mieć zdrowe paznokcie oraz włosy, ale często brakuje jej motywacji i wiary we własne możliwości. Dieta nie musi być wyrzeczeniem – a nawet nie powinna nim być. Dowiedz się, co jeść, aby poczuć się zdrowo, mieć mnóstwo energii i raz na zawsze pozbyć się cellulitu. I co najważniejsze – podchodzić do tego wszystkiego z uśmiechem.

1. Odkrywaj smaki

Często przyzwyczajamy się do tego, co jemy. A że z uwagi na szybki tryb życia i wieczne zabieganie wybieramy produkty, które można zrobić szybko oraz tanio, zaczynamy je lubić. Zdrowe rzeczy też są dobre! Spróbuj przyrządzić rybę na kilka sposobów, zjedz krewetki albo małże, przeczytaj, jakie pyszne dania zrobisz z jednej cukinii. Nie będziesz chciała wrócić do dawnych nawyków!

2. Pokochaj owoce i warzywa

Dieta na cellulit powinna być bogata w takie owoce jak kiwi, banan czy grejpfrut. Są bogate w błonnik i przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu po ich zjedzeniu będziesz wręcz spalać kalorie. Warto także jeść ryby, warzywa i przyrządzać potrawy na parze. Jeśli nie jesteś zbyt dobra w przygotowywaniu jadłospisu, dietetyk na pewno Ci pomoże.

3. Zrezygnuj z toksyn

Zła dieta sprawi, że nawet drogie zabiegi na cellulit nie przyniosą oczekiwanych efektów. Dlatego zrezygnuj ze smażonych potraw, unikaj ostrych przypraw i soli. Ze słodkościami także musisz się pożegnać – wbrew pozorom, jest to możliwe! Wystarczy tylko odrobina samozaparcia.