taboret prysznicowy
Dom

7 praktycznych rozwiązań dla Twojej łazienki

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Musi być bezpieczna, przytulna i funkcjonalna, aby korzystanie z niej było przyjemne. Wystarczy, że wstawisz praktyczne i eleganckie meble, dekor oraz sanitariat, aby Twoja łazienka nabrała wyjątkowego charakteru.

Aby było czysto i wygodnie

Montaż mini suszarek do rąk to świetny pomysł dla osób szybkich i roztargnionych, które wybiegają z łazienki z mokrymi rękami. Za pomocą tego urządzenia dokładnie wysuszysz dłonie i zaoszczędzisz papier. Wycieranie rąk w papierowy ręcznik jest niekomfortowe. Strzępiący się papier często ląduje na ziemi i co więcej, na takich powierzchniach gromadzi się pył oraz inne zanieczyszczenia. Suszarka dokładnie osuszy skórę, a jeśli ma wbudowany filtr HEPA, to poradzi sobie również z bakteriami czy grzybami.

Komfortowa i bezpieczna kąpiel – taboret prysznicowy

Szybki prysznic trwa zaledwie kilka chwil, ale kiedy chcesz spędzić więcej czasu w kabinie prysznicowej, możesz skorzystać z różnych udogodnień. Taboret prysznicowy to jedno z wielu rozwiązań, które pomoże Ci w sposób komfortowy i bezpieczny wziąć prysznic. Nie jest to sprzęt jedynie dla ludzi starszych i niepełnosprawnych ruchowo, ale dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowej wygody w łazience.

Taboret prysznicowy z gumowymi nakładkami na nóżkach nie przesuwa się i ułatwi wykonywanie czynności higienicznych. Znajdujące się na nim otwory służą do odpływu nagromadzanej na siedzisku wody. Jeśli Twoja łazienka ma niedużą kubaturę, wtedy tradycyjny taboret prysznicowy może być za duży. Wtedy pomyśl o siedzisku składanym, które montuje się na ścianie. Jest bardzo praktyczne, a przy tym wygląda niezwykle estetycznie.

Wykorzystaj każdy centymetr i ciesz się przestrzenią

W większości przypadków łazienki są nieduże, dlatego trzeba je odpowiednio zagospodarować. Stworzenie iluzji większej przestrzeni nie jest wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy zastosować kilka trików, aby łazienka wizualnie powiększyła się o kilkadziesiąt centymetrów.

Swoje zadanie spełnią płytkie i niskie szafki, które nie zajmują wiele miejsca. Sprawdzą się także te podwieszane. Możesz wykorzystać przestrzeń pod umywalką lub (i) od wanną. Zmieszczą się tam na pewno drobne rzeczy, które są przydatne w łazience. Bardzo dobrze sprawdzają się małych wnętrzach schowki we wnękach ściennych. Możesz je ciekawie zabudować lub zostawić w wersji otwartej.

Iluzja dodatkowej przestrzeni w łazience dzięki odpowiednim meblom

Małe wnętrza wymagają większego wkładu pracy w ich praktyczne zagospodarowanie. Co zrobić, aby łazienka stała się większa mimo maleńkiej kubatury? Postaw na jasne meble, polerowane fronty i powierzchnie szklane. Duże lustro bez ram zajmujące całą lub większą część ściany, na pewno stworzy iluzję większej przestrzeni. Oprócz tego wygląda niezwykle efektownie i designersko.

Światło to klucz do sukcesu

Niezwykle ważne jest też oświetlenie padające punktowo w różne miejsca łazienki. Połączenie z chłodną tonacją kolorystyczną ścian i wystroju wnętrza stworzy bardzo ciekawy klimat i wizualnie powiększy pomieszczenie. Sprawdzą się kinkiety lub małe halogenki, które możesz też zamontować przy listwach podłogowych i skierować głowice ku górze. Iluzja dodatkowej przestrzeni gwarantowana.

Podłogowe drabinki – elegancka i praktyczność w jednym

Białe, bądź w kolorze naturalnego drewna drabinki postawione przy toalecie czy umywalce wyglądają bardzo zjawiskowo. Do tego są niezwykle praktyczne. Umieścisz na poszczególnych półeczkach potrzebne akcesoria, np. papier toaletowy, mydła czy ręczniki. Świeże, ułożone w kostkę w połączeniu z naturalną kolorystyką drabinki, stworzą ciekawy klimat pełen świeżości i spokoju.

Organizery i wiklinowe kosze

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się na łazienkowych półkach wiklinowe kosze lub białe organizery z tworzywa sztucznego . Pomieszczą mnóstwo drobiazgów, jak i większych rzeczy, np. ręczników czy ściereczek. Nie zajmą wiele miejsca, a uatrakcyjnią przestrzeń każdej łazienki.

Mnóstwo jest sposobów na zagospodarowanie łazienki. W tym artykule nie zostały wspomniane elementy dekoracyjne, takie jak kadzidełka czy świece, które również warto umieścić w łazienkowych wnętrzach. Jeśli zaaranżujesz ją ciekawie i praktycznie, zawsze czas w niej spędzony da Ci wiele chwil miłego odpoczynku.